Göcek'i Keşfetmek !

1980’li yılların başlarına kadar eski Fethiye yolu üzerinde bir sahil köyü olarak geçilip gidilen Göcek, rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut ÖZAL tarafından keşfedilerek kamuoyuna tanıtılmasından sonra hızla büyüdü. Yeraldığı bölgenin el değmemiş ve bozulmamış kara ve deniz doğası ile cennet bir köşe olan Göcek, alınan koruma kararı ve kanunlar ile bugün de aynı nezihliğini korumakta.

Dalaman uluslararası havaalanına 20 dakika mesafede bulunan Göcek’e ulaşım için artık karayolu’da mükemmel bir duruma getirildi. Türkiyenin her noktasından son derece modern, geniş ve güvenli karayolu ulaşımı ile Göcek’e ulaşmak mümkün.

Planlı ve organize bir şekilde imar edilen Göcek’te çok katlı yapılaşma bulunmamaktadır. Belde içerisinde maksimum yeşillik doğal hali ile korunarak, kentsel yaşam ile buluşturulmuş. Kara turizminin ihtiyacı olan konaklama için küçük butik oteller, pansiyonlar, apart oteller ağırlıklı. Çok katlı, yüzlerce odalı, aqua parklı devasa otel kompleksleri bulunmamakta. Göcek’in şirin bir sahil beldesi olarak kalması ve korunması için gereken her türlü tedbir alınmış.

Oldukça korunaklı körfezin varlığı, Göcek’in kaçınılmaz olarak bir deniz turizm merkezi olması ile sonuçlandı. Şu anda dört adet yüksek kapasiteli ve dünya standartlarında teknik donanıma sahip marinaya sahip. Her yıl binlerce tekne bu marinalara yanaşır, halat bağlar. Denizden gelen yolcuları oteller ağırlar. Deniz yolcularının karasal tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ticari işletmeler, sahil bandında restaurantlar, barlar, cafe’ler, çay bahçeleri, hediyelik eşya satıcıları ve daha ne ararsanız hepsi bulunmakta.

Tekneye binmeden önce, tekneden indikten sonra veya başka bir limandan Göcek’e mola için yanaştığınızda, mutlaka içinizden burada biraz daha kalmak geçecektir. İster kiralık bir araç ile isterseniz taksi veya minibüsler ile Göcek’in etrafında yeralan onlarca güzel plajı ve yeri ziyaret edebilirsiniz.

Elbette Göcek’i Göcek yapan en önemli unsur merkezinde yeraldığı coğrafi yapıdır. Tamamı çam ve sığla ağaçları ile kaplı, Kapıdağ yarımadasının bir yay gibi çevrelediği körfez içerisinde cennet 12 adalar ve onlarca birbirinden güzel koy. Mavi Yolculuk ların en güzel rotasını oluşturan bu doğa harikası coğrafya hemen Göcek sahilinin önünde yer alır. Göcek’ten bir nefeslik uzaklıktaki bu benzersiz deniz-doğa birleşimi başınızı döndürecek güzellikleri bünyesinde barındırır.

Denize tekne ile açılarak tatilini Mavi Yolculuk olarak yapmak isteyenlerin arayıpta bulamadığı tüm öğelerin bileşkesidir Göcek.

Çok argümanlı bir tatil konsepti olan Mavi Yolculukların mükemmel yaşanması ve mutlu sonlanmasını sağlayacak tüm imkanlar Göcek’te sizi hazır olarak bekler.Mavi Yolculuk Rehberi Yunan Adaları Rotaları Ege ve Akdeniz Rotaları Teknede Yaşam Göcek'i Keşfetmek !

Ada Marin Yatçılık
Cumhuriyet Mah. Turgut Özal Cad.
Okaliptus İş Mrk. K:1 No:48/5
48310 GÖCEK

Telefon : 0 252 645 2040

GSM : 0 532 718 4544

info@adamarinyachting.com

adamarinyachting@gmail.com

Ad, Soyadınız :

Telefon :

E-posta :

Tekne Tipi :

Kabin Sayısı :

Yolcu Sayısı :

Biniş Tarihiniz :

İniş Tarihiniz :

Havaalanı Transfer :

Bineceğiniz Liman :

İneceğiniz Liman :

Notunuz

Güvenlik Kodu :

Gönder
ONLINE Talep